11 września 2022

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy 12 Tydzień Wychowania pod hasłem: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem”. Niech ten czas stanie się okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie.
  2. Dzisiaj przypada także kolejna rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. Niech dobry Bóg okaże miłosierdzie wszystkim, którzy zginęli w terrorystycznych zamachach.
  3. We wtorek wspominać będziemy św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła w środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego w czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, natomiast w piątek wspominać będziemy św. Korneliusza Papieża oraz Cypriana Biskupa i Męczennika.
  4. Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy, w środę, 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę. Celem tego Dnia jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W swoich modlitwach pamiętajmy również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie.
  5. Najbliższa sobota to 83 rocznica sowieckiej agresji na Polskę. W tym dniu w szczególny sposób pamiętajmy w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.
  6. W najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru.
  7. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  8. Próba naszego chóru parafialnego w najbliższy czwartek to jest 15 września o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym. Na tę próbę zapraszamy również osoby, które pragną zasilić nasz chór swoimi głosami.
  9. Osoby, które pragną uczestniczyć w diecezjalnej pielgrzymce do Częstochowy dniach od 20 do 21 października prosimy, aby zgłaszały się po Mszy św. w zakrystii.
  10. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.