4 września 2022

1. Niech słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii pomogą nam już na początku kolejnego roku pracy i nauki poukładać właściwie wszystkie sprawy. Przede wszystkim zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, zainteresujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w praktykach religijnych i lekcjach religii. Przypominamy, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.
  2. W czwartek 8 września przypada Uroczystość NMP Matki Pięknej Miłości - głównej Patronki naszej Diecezji. W tym dniu gorąco zapraszamy chorych i starszych do bydgoskiej Katedry na Mszę św. o godz. 12.00, celebrowaną przez biskupa ordynariusza. W imieniu ks. biskupa zapraszamy również do katedry na sumę odpustową w czwartek o godzinie 18.00, której przewodniczyć będzie bp. Edward Dajczak, ordynariusz koszalińsko-kołobrzeski.
  3. Młodzież z klas I szkół ponadpodstawowych, która w bieżącym roku szkolnym pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy we wtorek 6 września na Mszę św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. spotkanie w kościele.
  4. Natomiast rodziców dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej, którzy pragną, aby ich pociechy w tym roku szkolnym przystąpiły do I Komunii Świętej, zapraszamy do kościoła wraz z dziećmi w najbliższą niedzielę, to jest 11 września, na Mszę św. o godzinie 11.30. Po Mszy św. spotkanie informacyjne w kościele.
  5. Wszystkich lektorów i ministrantów oraz chłopców chętnych pełnić służbę przy ołtarzu zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godzinie 18.00, po Mszy św. spotkanie w kościele, natomiast osoby, które pragną śpiewać w naszym chórze parafialnym prosimy o skontaktowanie się z Panem Organistą.
  6. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Radą Osiedla Jachcice zaprasza na promocję książki o naszej dzielnicy. Wspomniana książka mówi o historii Jachcic oraz zawiera liczne wspomnienia mieszkańców. Uroczysta promocja połączona z festynem, wieloma atrakcjami dla dzieci oraz poczęstunkiem odbędzie się w sobotę - 10 września w godzinach od 12.00 do 18.00 przed filią biblioteki na ulicy Czołgistów.
  7. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  8. W dniach od 20 do 21 października odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Częstochowy. Parafia nasza pragnie zorganizować autobus na wspomnianą pielgrzymkę. W drodze powrotnej planujemy nawiedzić sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Osoby chętne do wzięcia udziału we wspomnianej pielgrzymce prosimy, aby zgłaszały się po Mszy św. w zakrystii.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.