28 sierpnia 2022

1. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
  2. Bardzo serdecznie witamy ks. Marcina, który w miejsce ks. Pawła pełnić będzie w naszej Wspólnocie Parafialnej obowiązki wikariusza. Otoczmy go naszą modlitwą.
  3. W poniedziałek wspominać będziemy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela.
  4. W środę przypada rocznica poświęcenia Katedry Bydgoskiej. W tym dniu o godzinie 18.00 Ks. Biskup przewodniczyć będzie Mszy św. w Katedrze Bydgoskiej, do udziału w której serdecznie wszystkich zaprasza. Wspomniana Msza św. zainicjuje Nowennę, która będzie przygotowaniem do godnego przeżycia Odpustu Diecezjalnego ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości.
  5. Najbliższa środa, to także dzień, w którym nasza parafia przeżywać będzie całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji przedstawia się następująco:
  • od 8.00 - Róża 1 Żywego Różańca Kobiet
  • od 9.00 - Róża 2 Żywego Różańca Kobiet
  • od 10.00 - Róża 3 i 4 Żywego Różańca Kobiet
  • od 11.00 - Żywy Różaniec Mężczyzn
  • od 12.00 - mieszkańcy dolnych Jachcic
  • od 13.00 - parafianie zamieszkujący pomiędzy ul Saperów a poligonem
  • od 14.00 - parafianie zamieszkujący pomiędzy rzeką Brdą a ul. Saperów
  • od 15.00 - Straż Honorowa Serca Pana Jezusa i czciciele Bożego Miłosierdzia
  • od 16.00 - mieszkańcy ul. Saperów
  • od 17.00 - młodzież i dzieci
  • o godzinie 17.45 zakończenie adoracji i Msza św. o godzinie 18.00.
  1. W czwartek przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy broniąc Ojczyzny polegli w jej obronie oraz o tych, którzy zostali bestialsko zamordowani. W naszej świątyni w czwartek o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych i pomordowanych w czasie II Wojny Światowej. Na wspomnianą Mszę św. zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dla których będzie to również Msza św. rozpoczynająca nowy rok pracy w szkole. Podczas Tej Mszy św. poświęcone zostaną plecaki i przybory szkolne uczniom klas I.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek od godziny 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast w piątek po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. Ponadto z racji pierwszego piątku miesiąca dla dzieci ze Szkoły Podstawowej zapraszamy do spowiedzi w czwartek od godziny 00 a młodzież w piątek od godziny 17.00.
  4. Dzieci i młodzież zapraszamy w pierwszy piątek miesiąca na Mszę św. o godzinie 18.00.
  5. Do chorych z Komunią Świętą udamy się w piątek w godzinach rannych.
  6. W sobotę wspominać będziemy św. Grzegorza Wielkiego. Z racji pierwszej soboty miesiąca, po rannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej. W tym dniu Ks. Biskup Ordynariusz, wraz z Wojownikami Maryi, zaprasza wszystkich diecezjan na Różaniec Ulicami Bydgoszczy, który rozpocznie się przy Katedrze o godzinie 11.00 a zakończy Mszą św. sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Biskupa w kościele pw. Bożego Ciała.
  7. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.