21 sierpnia 2022

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła. Niech wśród naszych codziennych obowiązków nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.
  2. W poniedziałek wspominać będziemy Najświętszą Marię Pannę Królową.
  3. We wtorek przypada smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Ten dzień został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka.
  4. W środę obchodzić będziemy święto Świętego Bartłomieja, Apostoła, w piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej a w sobotę wspomnienie św. Moniki.
  5. W Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej w naszym kościele Msze św. sprawowane będą o godzinie 7.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
  6. Z dniem 27 sierpnia Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk odwołuje z naszej parafii Ks. Pawła Rybkę i kieruje go do parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla na bydgoskim Błoniu. W miejsce Ks. Pawła do naszej parafii został skierowany ks. Marcin Kucharczyk, dotychczasowy wikariusz w parafii Chrystusa Króla. Jednocześnie Ks. Paweł został mianowany diecezjalnym moderatorem Ruchu Światło-Życie. Dziękujemy gorąco Ks. Pawłowi za jego posługę w naszej parafii i życzymy wielu łask na nowym miejscu. Zgodnie ze swoim życzeniem, ostatnią Mszę św. Ks. Paweł odprawi w naszym kościele w piątek 26 sierpnia o godzinie 18.00.
  7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Danutę Dudra, lat 85 z ul. Józefa Bema oraz śp. Włodzimierza Kardach, lat 64 z ul. Komandosów. Śp. Danutę, śp. Włodzimierza oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  8. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu Matki Bożej a drogim parafianom oraz przybyłym gościom niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.