8 Niedziela zwykła

3 marca 2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.
  2. W poniedziałek przypada święto św. Kazimierza Królewicza, głównego patrona Litwy i młodzieży litewskiej.
  3. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Bydgoskiej zaprasza narzeczonych na cykl katechez przedślubnych (tzw. „kurs przedmałżeński”).
  4. Najbliższa środa, 6 marca, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte tego dnia w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu w kościołach naszej diecezji przeznaczone zostaną tradycyjnie na wsparcie hospicjów diecezjalnych.
  5. Zachęcamy do przeżywania Środy Popielcowej w duchu pokuty, jednocześnie przypominamy, że osoby między 18 a 60 rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązane do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
  6. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.
  7. W Środę Popielcową biuro parafialne nieczynne.
  8. W okresie Wielkiego Postu pamiętajmy o Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. W naszym kościele Gorzkie Żale sprawowane będą w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.00, natomiast Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątki po rannej i wieczornej Mszy św. a dla dzieci w piątki o godzinie 16.30.
  9. W piątek obchodzić będziemy Dzień Kobiet. Choć to świeckie święto, to jednak pamiętajmy w swoich modlitwach o wszystkich kobietach.
  10. Począwszy od I Niedzieli Wielkiego Postu w naszym kościele ustawiona będzie skarbona, do której składać będzie można ofiary na dokończenie budowy szkoły w Czadzie.
  11. Rodziców dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej, którzy zamówili dla swoich dzieci nowe alby, zapraszamy w najbliższą sobotę o godzinie 15.00 do Domu Parafialnego po ich odbiór.
  12. W najbliższą niedzielę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  13. Już za dwa tygodnie rozpoczną się Misje przygotowujące nas bezpośrednio do Nawiedzenia w dniu 23 marca naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii cudownego obrazu. Przypominamy o dekoracjach domów i ulic na to wielkie wydarzenie, a także o tym, że osoby pragnące gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Pięknej Miłości, patronki naszego miasta i naszej Diecezji, mogą zgłaszać się w zakrystii po Mszy św. oraz w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  14. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.