1 Niedziela Wielkiego Postu

10 marca 2019

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
  2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni dla dorosłych i młodzieży w piątek po rannej i wieczornej Mszy św. a dla dzieci o godzinie 16.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 17.00.
  3. W środę 13 marca przypada 6 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Otoczmy Ojca Świętego naszą modlitwą.
  4. W sobotę, Mszą św. o godzinie 18.00, rozpoczną się w naszej Parafii Misje Święte, których celem jest bezpośrednie przygotowanie całej Wspólnoty Parafialnej na godne przyjęcie Królowej Polski, która nawiedzi naszą Parafię 23 marca w Kopii swego Jasnogórskiego Obrazu. Misje przeprowadzą Księża Pallotyni. Prośmy dobrego Boga aby ten święty czas Misji i Nawiedzenia przyniósł jak największe owoce. Program Misji Świętych i Nawiedzenia.
  5. Wraz z misjami odbywać się będą również rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.
  6. Przypominamy, że osoby pragnące gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Pięknej Miłości, patronki naszego miasta i naszej Diecezji, mogą zgłaszać się w zakrystii po Mszy św. oraz w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  7. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji odbywać się będzie po każdej Mszy Świętej.
  8. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jerzego Maciejewskiego, lat 83 z ul. Średniej. Śp. Jerzego oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  10. Na czas wielkopostnej przemiany niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.