3 listopada 2019

1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.
  2. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.
  3. Różaniec za zmarłych połączony z „wymieniankami” w naszym kościele codziennie o godzinie 17.30. Wymienianki składać jeszcze można do skarbony umieszczonej przy wejściu do zakrystii.
  4. W poniedziałek wspominać będziemy św. Karola Boromeusza, biskupa Mediolanu, uczestnika Soboru Trydenckiego, patrona katechistów i katechumenów.
  5. We wtorek przypada 31 rocznica święceń biskupich naszego Biskupa Diecezjalnego Jana Tyrawy. Pamiętajmy o dostojnym Jubilacie w swoich modlitwach.
  6. W sobotę świętować będziemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata.
  7. Ofiary składane w przyszłą niedzielę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, przeznaczone zostaną na kontynuację budowy a konkretnie na prace związane z odprowadzaniem wody deszczowej.
  8. Intencje mszalne na przyszły rok przyjmować będziemy od poniedziałku 4 listopada. W tym dniu biuro parafialne czynne będzie od godziny 15.00.
  9. Najbliższą niedzielę przeżywać będziemy jako 11 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. zbierane będą ofiary na pomoc chrześcijanom w Sudanie.
  10. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w 38 Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej, który będzie trwał do 17 listopada. Szczegółowy program na plakacie.
  11. Młodzież z klas I szkół ponadpodstawowych, przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przybędzie na spotkanie do Domu Parafialnego w poniedziałek 4 listopada na godzinę 19.00.
  12. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Bydgoskiej wraz z Prymasowskim Instytutem Kultury Chrześcijańskiej im. Stefana kardynała Wyszyńskiego w Bydgoszczy zapraszają na I Forum Młodych Diecezji Bydgoskiej pt. „Razem ku przyszłości”,  które odbędzie się w dniach 15-17 listopada w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II w Bydgoszczy (ul. Bołtucia 7). Główną ideą Forum jest zaproszenie do otwartej dyskusji na tematy i problemy ważne dla młodych ludzi na podstawie Adhortacji Apostolskiej Papieża Franciszka „Christus vivit” oraz wspólnego poszukiwania rozwiązań dla ich realizacji. Pomocą w tym będą konferencje zaproszonych Gości - „specjalistów od młodzieży” oraz warsztaty tematyczne prowadzone przez animatorów młodzieżowych i dorosłych.
  13. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów a wszystkim obecnym na nadchodzące dni niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.