10 listopada 2019

1. Dzisiejsza niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.
  2. Obchodzony dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym jest szczególną okazją do pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka na pomoc chrześcijanom w Sudanie.
  3. W poniedziałek wspominać będziemy św. Marcina – Patrona naszego miasta oraz Katedry Bydgoskiej. W tym dniu świętować będziemy także 101 rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli. Z tej okazji uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.00 w bydgoskiej katedrze przewodniczyć będzie biskup ordynariusz Jan Tyrawa. Do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny wszystkich zapraszamy.
  4. W naszym kościele Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w poniedziałek o godzinie 9.00. Pamiętajmy, żeby w Święto Niepodległości wywiesić flagi narodowe, które są zewnętrznym znakiem naszego patriotyzmu i zatroskania o losy Ojczyzny.
  5. W poniedziałek biuro parafialne nieczynne.
  6. We wtorek wspominać będziemy św. Jozafata Biskupa i Męczennika a w środę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników.
  7. Zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych, która odbędzie się w naszym kościele we wtorek 12 listopada po Mszy św. wieczornej.
  8. Uczniów klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej zapraszamy w niedzielę 17 listopada po Mszy św. wieczornej do Domu Parafialnego na katechezę przygotowującą do zawarcia Sakramentu Bierzmowania.
  9. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Eugeniusza Zarzyckiego, lat 88 z ul. Żeglarskiej oraz śp. Krzysztofa Zawiszewskiego, lat 45 z ul. Księcia Witolda. Śp. Eugeniusza, śp. Krzysztofa oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  11. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów, a wszystkim obecnym na nadchodzące dni niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.