17 listopada 2019

1. Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka nas wszystkich. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze. Wierność Chrystusowi i Jego nauce może spotkać się z niezrozumieniem i wrogością nawet ze strony najbliższych, jednak obietnica wspaniałej nagrody winna nas motywować do prowadzenia życia prawdziwie chrześcijańskiego i bycia świadkiem tego, że Pan Bóg jest stale obecny wśród swojego ludu.
  2. W poniedziałek wspominać będziemy św. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę, patronkę Ruchu Czystych Serc. W środę przypada wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, w czwartek Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny a w piątek św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej.
  3. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne, które odbędzie się w Domu Parafialnym w czwartek 21 listopada po Mszy św. wieczornej, tj. ok. godziny 18.30. Następne spotkanie odbędzie się już w środę 27 listopada.
  4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddawać będziemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. Po Mszy św. o godzinie 11.30 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
  5. Msza św. w intencji pracowników kolejnictwa wszystkich resortów oraz emerytów, rencistów i ich rodzin zostanie odprawiona w niedzielę 24 listopada o godzinie 12.15 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład ks. prof. UAM dr. hab. Wojciecha Szukalskiego, pod tytułem: „Relacyjny charakter osoby ludzkiej w nauczaniu Karola Wojtyły/św. Jana Pawła II”.
  7. W imieniu organizatorów zapraszamy na pierwsze Bydgoskie Dni Muzyki Kościelnej, które mają na celu propagowanie ważnego działu muzyki europejskiej.
  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Zygmunta Klonowskiego, lat 84 z ul. Spadochroniarzy. Śp. Zygmunta oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  9. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów, a wszystkim obecnym na nadchodzące dni niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.