5 lipca 2020

1. Dziś pierwsza niedziela lipca. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.
  2. Przypominamy, że lipcu i sierpniu Msze św. niedzielne w naszym kościele sprawowane są według porządku wakacyjnego a więc o godzinie 8.00; 10.00; 11.30 i 19.00. Nie ma Mszy św. o godzinie 7.00 i 8.30. W dni powszednie Msze św. o godzinie 7.00 i 18.00.
  3. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy niosą pomoc wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
  4. W środę wspominać będziemy św. Jana z Dukli, natomiast w sobotę przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury.
  5. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
  6. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane w naszym kościele tradycyjnie przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  7. Parafia św. Antoniego z Padwy organizuje pielgrzymkę śladami Ks. Stefana kard. Wyszyńskiego w terminie 10 i 11 lipca. W programie: Warszawa, Szymanów i Czerwińsk n/Wisłą. Koszt 290 zł. Zapisywać można się w biurze lub zakrystii par. Św. Antoniego na Czyżkówku.
  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Jana Krakowiaka, lat 89 z ul. Żeglarskiej. Śp. Jana oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  9. Wszystkim Parafianom oraz przybyłym gościom w rozpoczynającym się tygodniu niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.