28 czerwca 2020

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  2. W poniedziałek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. W naszym kościele w tym dniu Msze św. sprawowane będą o godzinie 7.00 i 18.00. Nie zapomnijmy o modlitwie w intencji papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
  3. W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny, która tradycyjnie sprawowana będzie po rannej Mszy św. Do omodlenia mamy w tym czasie tyle spraw, a Jej Serce, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00 dziękować będziemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosić o nowe i święte powołania kapłańskie, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św.
  6. W piątek przypada także święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
  7. Odwiedziny chorych odbędą się dopiero we wrześniu. W naglących przypadkach prosimy o kontakt z biurem parafialnym.
  8. W lipcu i sierpniu Msze św. niedzielne w naszym kościele sprawowane będą według porządku wakacyjnego a więc o godzinie 8.00; 10.00; 11.30 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7.00 i 8.30. Również od lipca zaprzestajemy transmitować na żywo Mszę św. z naszego kościoła.
  9. Parafialna pielgrzymka wyruszy z naszego kościoła w poniedziałek po rannej Mszy św. Otoczmy Pielgrzymów naszymi modlitwami.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Danielę Kubiak, lat 88 z ul. Gwardzistów, śp. Czesława Szlachtę, lat 99 z ul. Saperów oraz śp. Mirosława Rapickiego, lat 55 z ul. Saperów. Msza św. za śp. Mirosława sprawowana będzie we wtorek o godzinie 14.00 w kaplicy na cmentarzu parafii NSPJ przy ul. Ludwikowo, po Mszy pogrzeb na tamtejszym cmentarzu, Msza św. za śp. Czesława sprawowana będzie w kaplicy na cmentarzu parafii św. Trójcy przy ul. Lotników również we wtorek o godzinie 13.00, po Mszy pogrzeb na tamtejszym cmentarzu. Śp. Danielę, śp. Mirosława, śp. Czesława oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  11. Na czas bezpiecznego i radosnego wypoczynku dla tych którzy rozpoczęli wakacje, jak również na czas pracy, dla tych którzy muszą pracować niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.