21 czerwca 2020

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych, które w naszym kościele sprawowane są bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.
  2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  3. W środę przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, Ciesząc się narodzinami tego świętego, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem we wtorek Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.00. W samą uroczystość Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.
  4. Rekrutacja na Studia Filozoficzno-Teologiczne w Bydgoszczy.
  5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas. Pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.
  6. Informujemy, że pielgrzymka parafialna wyruszy z naszego kościoła w poniedziałek 29 czerwca po Mszy św. o godzinie 7.00.
  7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Stefana Benetkiewicza, lat 97 z ul. Średniej. Msza św. pogrzebowa za śp. Stefana sprawowana będzie w poniedziałek w kaplicy na cmentarzu NSPJ przy ul. Ludwikowo o godzinie 12.45, po Mszy św. pogrzeb na tamtejszym cmentarzu. Śp. Stefana oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  8. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.