14 czerwca 2020

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w związku z tym zastanówmy się ile razy uczestniczyliśmy w nabożeństwach czerwcowych, ile razy pobożnie odmówiliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo ile czasu spędziliśmy na adoracji i rozmowie z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany.
  2. Trwa oktawa Bożego Ciała. W dni powszednie o godzinie 18.00 a w niedzielę o 11.30 gromadzimy się w naszym kościele na Mszy św., a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej wspólnotowej modlitwie. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych oraz o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary. Dziewczęta zapraszamy do sypania kwiatów. Oktawę Bożego Ciała zakończymy w czwartek.
  3. W środę wspominać będziemy Św. Alberta Chmielewskiego, zakonnika, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi.
  4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze Święte w naszym kościele w piątek o godzinie 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o godzinie 18.00 nabożeństwo czerwcowe. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  5. W sobotę wspominać będziemy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.
  6. W sobotę przypada też ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca, to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. W naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.
  7. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  8. Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.