Uroczystość Najświętszej Trójcy

7 czerwca 2020

1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza dzisiejsza, pierwsza niedziela czerwca, obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
  3. W poniedziałek wspominać będziemy św. Jadwigę, królową a w sobotę św. Antoniego z Padwy.
  4. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii oraz prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu.
  5. W uroczystość Bożego Ciała Msze św. w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego. Wyjątkowo w tym roku, zgodnie z zaleceniem Kurii Diecezjalnej, nie będzie procesji po ulicach osiedla, jedynie po Mszy Świętej o godzinie 10.00, odbędzie się procesja wokół kościoła. Nie chcąc pozbawiać Parafian błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, po zakończeniu procesji przejedziemy z Chrystusem Eucharystycznym ulicami osiedla, aby Boże błogosławieństwo dotarło do wszystkich mieszkańców Jachcic, dlatego prosimy, żeby w tym roku udekorować wszystkie domy naszej parafii. Zachęcamy też, żeby podczas przejazdu kapłana z Najświętszym Sakramentem wyjść przed swoje domy. Planowana trasa przejazdu: ul. Saperów – od kościoła, Okrężna, Żeglarska, Kąpielowa, Zawiszy Czarnego, Partyzantów, Komandosów, Średnia, Ludwikowo, Niecała, Zakątek, Półwiejska, Racjonalizatorów, Poprzeczna, Księcia Witolda, Saperów od ul. Ludwikowo.
  6. Dzieci, które pragną sypać kwiatki podczas procesji zapraszamy w poniedziałek i wtorek o godzinie 17.00 na próbę.
  7. Przez całą oktawę Bożego Ciała procesje Eucharystyczne wokół kościoła odbywać się będą w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.30.
  8. Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej.
  9. W przyszłą niedzielę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Józefę Krukowską, lat 96 z ul. Saperów, śp. Irenę Akolińską, lat 92 z ul. Partyzantów, śp. Urszulę Plata, lat 86 z ul. Księcia Witolda, śp. Elżbietę Zimnoch, lat 87 z ul. Zawiszy Czarnego oraz śp. Danutę Uryniak, lat 73 z ul. Komandosów. Msza św. pogrzebowa za śp. Elżbietę sprawowana będzie we wtorek 9 czerwca o godzinie 11.00 w kaplicy na cmentarzu parafii Św. Wincentego a’Paulo na Bielawkach, po Mszy św. pogrzeb na tamtejszym cmentarzu, Msza św. za śp. Danutę w środę 10 czerwca o 10.00 na cmentarzu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. pogrzeb na tamtejszym cmentarzu. Śp. Józefę, Irenę, Urszulę, Elżbietę, Danutę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz i m dać Panie.
  11. Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.