6 listopada 2022

1. Różaniec za zmarłych połączony z „wymieniankami” w naszym kościele codziennie o godzinie 17.30. Wymienianki można składać jeszcze do skarbony umieszczonej przy wejściu do zakrystii.
  2. W środę obchodzić będziemy święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża. Przy tej okazji pomyślmy o naszym posłuszeństwie nauczaniu papieskiemu i o naszej modlitwie w intencji widzialnej głowy Kościoła.
  3. Młodzież z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, przybędzie na Mszę św. w środę o godzinie 18.00. Po Mszy św. spotkanie w kościele.
  4. W czwartek wspominać będziemy św. Leona Wielkiego papieża i Doktora Kościoła. Od tego dnia, w każdy czwartek o godzinie 17.30, Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na modlitwę różańcową o uświęcenie kapłanów oraz nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej diecezji.
  5. W piątek przypada wspomnienie św. Marcina z Tours. Jest on patronem Katedry Bydgoskiej oraz naszego miasta. W tym dniu przypada również Narodowe Święto - 104 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pamiętajmy o naszej Ojczyźnie w swoich modlitwach. Niech na naszych domach zawisną flagi narodowe, które są zewnętrznym znakiem naszego patriotyzmu i zatroskania o losy Ojczyzny. W intencji Ojczyzny modlić się będziemy w piątek podczas Mszy św. o godzinie 9.00.
  6. W związku ze Świętem Niepodległości, Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk, udziela w dniu 11 listopada dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.
  7. W sobotę wspominać będziemy św. Jozafata, biskupa i męczennika, który przelał krew za jedność Kościoła. Św. Jozafat gorliwie pracował dla jedności, charakteryzując przy tym się wielką łagodnością, co dało mu przydomek „duszochwat”.
  8. W Najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. zbierane będą ofiary na pomoc chrześcijanom na Ukrainie. Najbliższa niedziela, to także ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich oraz rocznica ingresu naszego Biskupa Diecezjalnego do Katedry Bydgoskiej. Otoczmy Ks. Biskupa Krzysztofa naszymi modlitwami.
  9. Ofiary składane w najbliższą niedzielę tradycyjnie przeznaczone zostaną na kontynuację budowy naszego kościoła.
  10. Gorąco zachęcamy do udziału w wydarzeniach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście.
  11. Dziękując za wszelkie dobro, a nadchodzące dni życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.