13 listopada 2022

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan na Ukrainie. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na pomoc prześladowanym chrześcijanom na Ukrainie.
  2. Otoczmy naszymi modlitwami Ks. biskupa Krzysztofa Włodarczyka, który obchodzi rocznicę swojego ingresu do Katedry Bydgoskiej. Niech Matka Boża Pięknej Miłości i Bł. Bp. Michał Kozal wypraszają dla niego potrzebne łaski.
  3. W czwartek wspominać będziemy św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę a w piątek bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.
  4. Młodzież z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, przybędzie na Mszę św. w piątek o godzinie 18.00. Po Mszy św. spotkanie w kościele.
  5. Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, którzy pragną zaopatrzyć swoje dzieci w nowe alby zapraszamy wraz z dziećmi do Domu Parafialnego w sobotę 19 listopada o godzinie 15.00 celem pobrania miary.
  6. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze-cegiełki, ze sprzedaży których dochód przeznaczony jest na Centrum Opieki Perinatalnej. Cena kalendarza-cegiełki to 50 zł.
  7. Rodziny kolejarskie i sympatyków kolei zapraszamy do uczestnictwa  w Mszy św. która sprawowana będzie w intencji pracowników kolejnictwa, emerytów, rencistów i ich rodzin w niedzielę 20 listopada o godzinie 10.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone dziś na cele budowlane.
  9. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. W tym dniu, po Mszy św. o godzinie 11.30 przed Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie odmówimy Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Mariannę Ziętara, lat 86 z ul. Żeglarskiej. Msza św. pogrzebowa za śp. Mariannę we wtorek o godzinie 14.00 na cmentarzu parafii NSPJ, po Mszy pogrzeb na tamtejszym cmentarzu. Śp. Mariannę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  11. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.