Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

20 listopada 2022

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój po­czątek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  2. W poniedziałek w liturgii wspominać będziemy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
  3. We wtorek przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów oraz zespołów wokalno-muzycznych. W tym dniu Mszę św. o godzinie 18.00 uświetni nasz chór parafialny. Otoczmy naszego Pana Organistę oraz członków chóru naszymi modlitwami, jednocześnie zachęcamy nowe osoby do włączenia się w śpiew na cześć Pana w naszym chórze.
  4. W czwartek wspominać będziemy św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i jego Towarzyszy, męczenników wietnamskich, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.
  5. We wtorek biuro parafialne nieczynne.
  6. Młodzież z klas I szkół ponadpodstawowych przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przybędzie do kościoła w czwartek na Mszę św. o godzinie 18.00, po Mszy spotkanie w kościele. Obecność obowiązkowa.
  7. Gorąco zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową o powołania kapłańskie i zakonne, która w naszym kościele z inicjatywy Żywego Różańca odbywa się w każdy czwartek o godzinie 17.30.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent - czas, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia i do naszego spotkania ze Zbawicielem w wieczności. Wraz z Adwentem rozpoczną się Roraty. Dzieci gorąco zachęcamy, aby na Roraty przychodziły z wykonanymi przez siebie lampionami.
  9. Począwszy od przyszłej niedzieli w biurze parafialnym będzie można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.
  10. Przedszkole 58 do którego uczęszczają dzieci z tego osiedla złożyło projekt o pozyskanie funduszy na budowę placu zabaw. Przedszkole stara się o dofinansowanie na ten cel z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Będzie to możliwe przy zaangażowaniu mieszkańców naszego osiedla, rodzin, przyjaciół, znajomych w głosowanie na projekt Przedszkola o numerze : 427 „OSIEDLOWY PLAC ZABAW PRZY PRZEDSZKOLU NR 58”. Głosujemy  logując się na stronie: BYDGOSZCZ.PL/BBO Dyrekcja Przedszkola bardzo liczy na wsparcie i zaangażowanie w projekt, który będzie służył nie tylko przedszkolakom ale wszystkim dzieciom z naszej dzielnicy.
  11. Fundacja „Wiatrak” zaprasza na Konferencję dla małżeństw pt ,, Wierni przyrzeczeniu,, która odbędzie się  w sobotę 26 listopada od godz. 9:00 do 17:30.w Domu Jubileuszowym im. Jana Pawła II w Bydgoszczy. Temat przewodnim będzie  sakrament małżeństwa. Spotkaniu patronuje Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk. Szczegółowe  informacje na plakacie w gablocie, na ulotkach, stronie Fundacji Wiatrak i na Fb.
  12. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.