30 października 2022

1. Każda Msza św. jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Prośmy Boga, aby pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego.
  2. Nabożeństwo różańcowe jeszcze dziś i jutro o godzinie 17.30.
  3. Różaniec za zmarłych połączony z „wymieniankami” w naszym kościele począwszy od wtorku 1 listopada codziennie o godzinie 17.30. Wymienianki można składać do skarbony umieszczonej przy wejściu do zakrystii.
  4. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele w uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. sprawowane będą o godzinie 8.00; 10.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 11.30.
  5. Msza św. i procesja za zmarłych na cmentarzu parafii NSPJ przy ul. Ludwikowo odbędzie się w Uroczystość Wszystkich Świętych o godzinie 13.00, natomiast na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej o godzinie 12.00.
  6. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia Msze Święte o godzinie 7.00; 9.00; 16.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godzinie 9.00 modlić się będziemy za zmarłych Parafian.
  7. W Dzień Zaduszny na cmentarzu parafii NSPJ Msza św. o godzinie 10.00. Natomiast na cmentarzu komunalnym przy ul Wiślanej o godzinie 13.30 po Mszy procesja.
  8. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  10. W piątek wspominać będziemy św. Karola Boromeusza. W tym dniu po rannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa.
  11. Okazja do Spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w piątek od godziny 17.00.
  12. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek w godzinach rannych.
  13. W sobotę po rannej Mszy św., sprawowanej w intencji żywych i zmarłych członków Żywego Różańca, nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny.
  14. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na ogrzewanie naszego kościoła.
  15. W najbliższym tygodniu biuro parafialne czynne tylko w poniedziałek po wieczornej Mszy św. oraz w czwartek po rannej Mszy św.
  16. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w wydarzeniach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, który odbywać się będzie w naszym mieście w dniach od 5 do 13 listopada.
  17. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w „Przewodnik Katolicki” wraz z modlitewnikiem na każdy dzień grudnia, natomiast w zakrystii w kalendarzyki-cegiełki, ze sprzedaży których dochód przeznaczony jest na hospicjum perinatalne dla dzieci.
  18. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Eugenię Włodarczyk, lat 94 z ul. Średniej. Śp. Eugenię oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  19. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach a wszystkim Parafianom i gościom na nadchodzące dni niech dobry Bóg błogosławi. Szczęść Boże.