3 Niedziela Wielkiego Postu.

7 marca 2021

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.
  2. Dzisiaj, ze względu na kwarantannę, której poddany jest ks. proboszcz i ks. wikariusz, nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali. Również biuro parafialne w tym tygodniu nieczynne. W ważnych sprawach oraz w sprawach intencji mszalnych można dzwonić pod numer: 523-223-584
  3. Droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w naszym kościele w piątek po rannej i wieczornej Mszy św. W tym tygodniu nie będzie drogi krzyżowej dla dzieci.
  4. Młodzież z klas I szkół ponadpodstawowych i starsza, przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania w tym roku szkolnym, przybędzie na spotkanie formacyjne do kościoła w piątek na godzinę 18.00.
  5. W sobotę przypada 8 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.
  6. W sobotę 13 marca Mszą św. o godzinie 18.00, rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Przeprowadzi je Ks. Krzysztof Dura ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo.
  7. Program Rekolekcji przedstawia się następująco:
  • W sobotę 13 marca podczas Mszy św. wieczornej oraz w niedzielę 14 marca na wszystkich Mszach św. nauki ogólne a o 16.00 w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • W poniedziałek 15 marca, wtorek 16 marca i środę 17 marca Msza św. z nauką dla dorosłych o godzinie 8.00, 17.30 i 19.00.
  1. W przyszłą niedzielę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  2. Z całego serca dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę, do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie a także na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Dziękujemy również za wszelkie przejawy pamięci i modlitwę w naszych intencjach.
  3. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego, który można nabyć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz nam zgromadzonym na modlitwie niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.