2 Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2021

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.
  2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Ich dzieło można wesprzeć ofiarą złożoną do skarbony ustawionej przy wyjściu z kościoła.
  3. W poniedziałek przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę. Zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencji w poniedziałek o godzinie 18.00.
  4. Marzec, to miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Polecajmy jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godzinie 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta a po niej Msza św., podczas której za wstawiennictwem Św. Kazimierza Królewicza, którego święto w tym dniu przypada, modlić się będziemy o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  6. Droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w naszym kościele w piątek po rannej i wieczornej Mszy św.
  7. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od godziny 17.00.
  8. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek w godzinach rannych. Zainteresowanych prosimy zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym do czwartku 4 marca. Odwiedzimy tylko i wyłącznie osoby zgłoszone.
  9. Ponawiamy zachętę do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory itp.), która odbędzie się w poniedziałek 1 marca w godzinach od 6.00 do 18.00 na parkingu za kościołem. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz w Tanzanii.
  10. W okresie Wielkiego Postu nie zapominajmy o potrzebujących. Ofiary na ten cel można składać do skarbony z napisem „ofiara na pomoc ubogim”.
  11. Młodzież z klas I szkół ponadpodstawowych i starsza, przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania w tym roku szkolnym, będzie miała swoje spotkanie formacyjne w przyszły piątek, to jest 12 marca. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00, po Mszy św. Droga Krzyżowa, a po wszystkim, krótkie spotkanie w kościele.
  12. Rodzice, którzy pragną swoje dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej zaopatrzyć w nowe alby, przybędą wraz z dziećmi do kościoła w czwartek na godzinę 18.30 celem pobrania miary.
  13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz nam zgromadzonym na modlitwie niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.