15 stycznia 2023

1. Zielony kolor szat liturgicznych przypomina, że powróciliśmy do tak zwanego „okresu zwykłego” w liturgii Kościoła.
  2. We wtorek wspominać będziemy św. Antoniego, opata. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi także Dzień Judaizmu.
  3. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Włączmy w to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.
  4. W czwartek wspominać będziemy św. Józefa, Sebastiana Pelczara, natomiast w sobotę św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.
  5. W sobotę przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za nasze kochane babcie i dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.
  6. Przypominamy, że do końca stycznia Msze św. w dni powszednie w naszym kościele sprawowane są jedynie o godzinie 7.00 i 8.00. Msza św. wieczorna tylko w soboty i niedziele a biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godzinie 8.00.
  7. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godzinie 16.00 a w sobotę o 13.00.
  8. Plan kolędy.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Tadeusza Pochowskiego lat 64 z ul. Saperów, śp. Adelę Stepowicz, lat 90 z ul. Olsztyńskiej oraz śp. Lecha Goryniaka, lat 64 z ul. Żeglarskiej. Śp. Tadeusza, śp. Adelę, śp. Lecha oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  10. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.