5 Niedziela Wielkiego Postu

21 marca 2021

1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.
  2. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi wielkopostnej na ostatni moment. Okazja do spowiedzi św. w naszym kościele każdego dnia przed Mszą św. Jednocześnie przypominamy, że ze względu na liczne obostrzenia sanitarne nie będzie spowiedzi z zaproszonymi z innych parafii kapłanami.
  3. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu zakończymy trwający aktualnie Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. W czwartek przypada również 17 rocznica powstania Diecezji Bydgoskiej.
  4. Droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątek po rannej i wieczornej Mszy św. a dla dzieci o 16.30\, Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00.
  5. Młodzież z klas I szkół ponadpodstawowych i starsza, przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, przybędzie na spotkanie formacyjne do kościoła w piątek. Spotkanie rozpocznie się Drogą Krzyżową bezpośrednio po wieczornej Mszy św.
  6. Przypominamy, że chorych i osoby starsze, które przed świętami pragną skorzystać z posługi kapłańskiej należy zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym. Odwiedzimy tylko osoby zgłoszone.
  7. Przyszła niedziela, to Niedziela Męki Pańskiej - Niedziela Palmowa. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap Wielkiego Postu. Podczas każdej Mszy św. święcić będziemy palmy, które przypominają jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. W tym dniu przypada również 17 rocznica ingresu Biskupa Bydgoskiego do kościoła katedralnego.
  8. Pamiętajmy, że każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie. Świat oczekuje dziś od chrześcijan wiarygodnego świadectwa komunii i solidarności. Przypominamy o skarbonie z napisem „ofiara na pomoc ubogim”.
  9. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, który można nabyć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  10. Przy wyjściu z kościoła ustawiona jest skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  11. Transmisja Mszy św. w niedzielę o godzinie 10.00.
  12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Zofię Litewka, lat 92 z ul. Saperów. Śp. Zofię oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz nam zgromadzonym na modlitwie niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.