3 Niedziela Wielkiego Postu

24 marca 2019

1. Gościmy w naszej Wspólnocie Parafialnej Matkę Bożą Królową Polski w kopii swego Jasnogórskiego Obrazu. Niech nasza obecność i modlitwa przed obliczem Matki przyczyni się do przemiany naszych serc, niech otworzy je na Chrystusa, który nie przyszedł aby Mu służono, ale żeby służyć każdemu człowiekowi.
  2. Gorzkie Żale w dniu dzisiejszym wyjątkowo o godzinie 15.00. Po Gorzkich Żalach Msza św. na zakończenie Nawiedzenia, poświęcenie obrazów Jasnogórskiej Pani oraz Liturgia Pożegnania Obrazu, który uda się do parafii Św. Wojciecha - kolejnej parafii Nawiedzenia. Dzisiaj nie ma Mszy św. o godzinie 18.00.
  3. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również 15 rocznica powstania Diecezji Bydgoskiej. W tym dniu rozpocznie się w naszej parafii tzw. Mała Peregrynacja, czyli nawiedziny rodzin przez Maryję w znaku ikony Matki Bożej Pięknej Miłości – Patronki naszej diecezji. Wiele jest w naszych rodzinach trudnych spraw, które samemu trudno rozwiązać. Polećmy to wszystko Matce Bożej Pięknej Miłości, Bydgoskiej Pani z różą w ręku. Te indywidualne chwile nawiedzenia przeżywajmy w zależności od potrzeby, samotnie, we wspólnocie lub łącząc te formy trwania z Maryją przed Bogiem. Obraz zabieramy do domu po Mszy św. o godz. 18.00 i odnosimy z powrotem do kościoła następnego dnia przed Mszą św. wieczorną. Termin nawiedzenia można zarezerwować w zakrystii po Mszach św. lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  4. Droga Krzyżowa w naszym kościele dla dorosłych i młodzieży w piątek po rannej i wieczornej Mszy św. a dla dzieci o godzinie 16.30.
  5. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyruszy 5 kwietnia o godzinie 21.00 z parafii Św. Mikołaja w Starym Fordonie a zakończy się w parafii Przemienienia Pańskiego w Opławcu. Zapisy przez stronę internetową edk.org.pl (trasa biała „Świętych Archaniołów”)
  6. W imieniu organizatorów zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej „KREW BARANKA”, które odbędzie się 6 kwietnia o godz. 19.30 w Solcu Kujawskim. Początek na soleckim dworcu PKP. To niezwykłe nabożeństwo plenerowe przygotowywane jest przez mieszkańców Solca Kujawskiego. Misterium towarzyszyć będzie wyjątkowa oprawa multimedialna, która polega na interakcji między grą aktorską, a licznymi scenami wyświetlanymi na wielkich telebimach.
  7. W przyszłą niedzielę ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na ogrzewanie.
  8. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.

Odezwa Księdza Biskupa Tana Tyrawy na Wielkopostne Wydarzenia Diecezji
Bydgoskiej.

Drodzy Diecezjanie!

Przeżywany Wielki Post jest dla każdego z nas doskonałą okazją do jeszcze głębszego wniknięcia w tajemnicę miłości Boga do każdego człowieka, która najdobitniej wyraziła się w ofierze Krzyża Jezusa Chrystusa. Mając świadomość ceny tej Ofiary, zapraszam Was do obfitego korzystania z tego wyjątkowego czasu łaski, poprzez uczestnictwo w organizowanej przez młodzież Drodze Krzyżowej ulicami Bydgoszczy, która wyruszy sprzed Katedry Bydgoskiej 30 marca o godz. 19.30 oraz w Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci w Niedzielę Palmową, tj 14 kwietnia o godz. 16:00 i 20:00.

Umiłowani Diecezjanie!

W tych nabożeństwach pragniemy mieć swój udział, bowiem tylko w ten sposób będziemy mogli korzystać z owoców Zmartwychwstania naszego Zbawiciela. Publiczne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej jest również świadectwem naszej wiary oraz wypełnieniem nakazu misyjnego „Idźcie i głoście” wobec współczesnego człowieka. W tegorocznej Drodze Krzyżowej ulicami Bydgoszczy pragniemy także podjąć wezwanie Ojca Świętego Franciszka wobec całego Kościoła prosząc o wynagrodzenie krzywd wszelkich nadużyć seksualnych. Tą modlitwą chcemy objąć nie tylko ofiary osób duchownych, ale wszystkich, o których nikt nie pamięta, a przez tę niepamięć zadaje się im dodatkowy ból.

Ufam, że uczestnictwo w tych nabożeństwach przyczyni się do głębokiego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

+ Jan TYRAWA

BISKUP BYDGOSKI